اهمیت درس ریاضیات در رشته ریاضی

نویسنده:admin تاریخ:4 ژانویه 2017 دسته بندی:مشاوره تحصیلی بازدید:227 بازدید

اهمیت درس ریاضیات در رشته ریاضی

 

ریاضیات در رشته ریاضی

 بی شک همه ی بچه های ریاضی اهمیت درس ریاضی میدونند. درسی که شامل ۵۵ تست در کنکور و دارای ضریب ۱۲ می باشد. که شامل سه بخش عمده ریاضیات پایه و دیفرانسیل، هندسه ها و ریاضیات گسسته می باشد. که به شرح تک تک این دسته خواهیم پرداخت.
ابتدا در مورد ریاضیات پایه و دیفرانسیل که شامل ریاضی دوم، حسابان( سال سوم) و دیفرانسیل (سال چهارم) این بخش بخش عمده ی سوالات کنکور ریاضی شامل ۲۳ تا ۲۵ سوال را شامل میشه، که شامل مباحث مهمی می باشد که براساس مهمی یادگیری براتون شرح داده میشه ابتدا ریاضیات رو سعی بکنید با اتحاد های ریاضی سال اول شروع بکنید بعد با معادله و نامعادله و تعیین علامت پیش برید از این جا به بعد تصاعد هارو با دقت مطالعه کنید بعد مباحث اصلی ریاضیات شروع میشه تابع، مثلثات، حد،پیوستگی و مجانب، مشتق ابتدایی و مشتق پیشرفته، سپس کاربرد مشتق و نکات تکمیلی مربوط به حد، دنباله ها و سری، انتگرال و در نهایت ارتباط بین حد و مشتق و انتگرال که تکمیل کننده این مباحث در ریاضیات هستش.
اینجا میخوام گریزی به درس امار و مدل سازی بزنم که بچه های ریاضی تو سال دوم این درس رو دارن که دوتا سوال ازش میاد دوتا سوال که یکی خیلی اسون و دیگری کامل وقت گیر اما اسون هستش.
بریم روی مجموعه درس های جبر و احتمال و ریاضیات گسسته.
که شامل فصل هایی مانند مانند استدلال در ریاضیات, مجموعه ها, گراف, تئوری اعداد, ترکیبات و احتمال شامل میشه که به صورت مجموع۱۴ سوال کنکور شامل میشن. که اکثر دانش اموزان باهاش مشکل دارن در صورتی نوع نگرش به این درس عوض بشه یکی از شیرین ترین مباحثیه که فردی در دنیا ریاضی باهاش روبه رو خواهد شد
درس بعدی هندسه های پایه و هندسه تحلیلی هستن که هر سه کتاب از ۴ فصل تشکیل شده اند که دانش اموزان با ۱۶ سوال ازین مجموعه رودررو خواهند بود. که باید فصول هندسه پایه رو به ترتیب مطالعه کنن و مطالعه صحیح هندسه پایه کمک زیادی به دانش اموزان در درس فیزیک و شیمی خواهد کرد. در  هندسه فضایی هم باید دانش اموز تجسم بسیار خوبی داشته باشه که این مهارت هم با تمرین زیاد بدست میاد.
حالا در س ریاضیات چجوری باید مطالعه بشه بی شک همه بچه های ریاضی به مهندس مسعودی… که در ایران در نوبه خود بی نظیر هستن با تهیه مجموعه کتاب ها و دی وی دی ها و کلاس های این اساتید بخش عمده اموزشان حل خواهد شد. حالا وقت ان رسیده مهارت در ریاضیات شکوفا بشه چجوری این عمل انجام میشه با تمرین و تکرار زیاد. ابتدا دانش اموز باید تمرین و مثال های ساده کتاب را درک و مسلط باشه درسته خیلی سوال های اسونی میتونن باشن اما کلن در علم ریاضیات مفاهیم بنیادی ذهن شما خلاقتر میکنه و باعث ترقی میشه. بعد از مطالعه ریاضی بلافاصله تست اموزشی رو بزنید تا جایی که امکان خودتون سوال حل کنید اگه امکانش نشد جواب سوال رو تا بخشی ببینید و بعد به ادامه حلش بپردازید. موفقیت در ریاضی یعنی استمرار در مسیر درست. بعد از دو روز حتمن تست های سنجشی بزنید تا بتونه سرعت العمل شما رو بالا ببره. به مرور شما در ریاضی عالی خواهید شد

کانال پرورشی