مطالعه به شیوه بلندخوانی

نویسنده:admin تاریخ:6 ژانویه 2017 دسته بندی:مشاوره تحصیلی بازدید:173 بازدید

 مطالعه به شیوه  بلندخوانی

وقتی بـلندخوانی می کنید کمی تمرکزتان بیشتر می شود. عده ای از دانش آموزان سبک یادگیری شان شنیداری است و عادت به شنیدن مطالب دارند و هم اینکه موجب می شود که صدای خواندن خودش شکل و سایر صداها زمینه شوند. یعنی قدرت توجه صدای خواندن خود از صداهای حاشیه ای بیشتر می شود.
ولی بلندخوانی در عوض مشکلات دیگری ایجاد می کند. مثلا مغزتان را وادار می کنید که مطالب را با سرعتی در حد حرف زدن جذب کنید. بدین ترتیب سرعت مطالعه خود را کم می کنید، زودتر خسته می شوید و ساعات مفید مطالعه تان کمتر می شود. در ضمن اگر این کار ساعت ها ادامه پیدا کند از ناحیه حنجره دچار مشکل خواهید شد. به علاوه، با بـلندخوانی و ایجاد سروصدا، اعصاب شما بیشتر تحریک می شود. همچنین با بلندخوانی مقداری از انرژی شما صرف حرف زدن می شود. و هم اینکه افرادی که بلندخوانی می کنند موجب آزار و اذیت دیگران می شوند.
برای حذف این عادت و آفت مطالعه می توانید به کتابخانه بروید زیرا آنجا امکان بلندخوانی نیست و کم کم صامت خوانی عادت مطالعاتی شما می شود، یا بین لب های خود یک چوب بستنی یا خلال دندان بگذارید، یا در موقع خواندن هوا را از دهان خود بیرون بدهید.

کانال پرورشی