طرح ولایت بسیج دانش آموزی

نویسنده:admin تاریخ:23 اکتبر 2017 دسته بندی:پرورشی بازدید:310 بازدید

طرح ولایت بسیج دانش آموزی

طرح ولایت بسیج دانش آموزی

 

حضور جوانان در عرصه های مختلف اجتماعی برای تداوم انقلاب اسلامی و سازندگی كشور ازضروریاتی است كه قطعاً با دیدگاه بسیج برخاسته از تعالیم متعالی اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و سلم) از خواسته های مهم نظام مقدس جمهوی اسلامی است.

سازمان بسیج دانش آموزی كه تشكلی خاص جوانان و نوجوانان می باشد، به منظور ارتقای بینش عقیدتی، سیاسی اعضا و آشنایی آنان با مبانی اندیشه اسلامی، طرح ولایت بسیج دانش آموزی را از سال ۱۳۶۷ با دو شیوه آموزش حضوری و غیر حضوری طراحی و به اجرا گذاشته است.

الف- شیوه حضوری

در این روش ابتدا بر اساس ضوابط و معیارهای مشخص و با توجه به ظرفیت اردوگاههای متمركز و غیر متمركز و برابر سقف ابلاغی، دانش آموزان واجد شرایط برگزیده می شوند و طبق زمانبندی معینی در اردوهای یك هفته ای علمی، آموزشی و تفریحی طرح ولایت شركت می نمایند.

ب- شیوه غیر حضوری (مكاتبه ای )

دانش آموزان شركت كننده در اردوهای علمی، آموزشی، تفریحی طرح ولایت بسیج دانش آموزی پس از قبولی در امتحان پایانی به دفتر طرح ولایت بسیج دانش آموزی كه در شهرستان قم مستقر می باشد معرفی و پس از ورود اطلاعات مربوطه به رایانه، در سیر مراحل اتصال آموزش مكاتبه ای قرارمیگیرد.

دفتر طرح ولایت بسیج دانش آموزی مستقر در قم علاوه بر مسئوولیت ارتباط مكاتبه ای با دانش آموزان عضو، آمادگی دارد. به منظور پاسخگویی به شبهات، سئوال ها و ابهامات اعتقادی، سیاسی و اجتماعی اعضای بسیج دانش آموزی با استفاده از كارشناسان و صاحب نظران مجرب علوم اسلامی اقدام نماید لذا دانش آموزان عزیز می توانند با آدرس قم – صندوق پستی شماره ۳۹۶۱-۵۷۱۸۵ مكاتبه نمایند.

 

کانال پرورشی