چگونگی محاسبه تاثیر معدل در کنکور سراسری ۱۳۹۶

نویسنده:admin تاریخ:6 فوریه 2017 دسته بندی:مشاور بازدید:242 بازدید

در این پست به تاثیر معدل در کنکور سراسری می پردازیم و شما عزیزان می توانید کلیه مطالب های آموزشی را از طریق سایت شهر تست برای یکبار برای همیشه دانلود نمایید

 چگونگی محاسبه تاثیر معدل در کنکور سراسری ۱۳۹۶

چگونگی محاسبه تاثیر معدل در کنکور سراسری 1396

☘ نمرات دروس مرتبط امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان با ۲۵درصد تاثیر و نمرات دروس مرتبط امتحانات نهایی پیش دانشگاهی با ۵درصد تاثیر و هر دو بصورت تاثیر مثبت اعمال می شود.

مثلا تراز نمره زیست شما در امتحان نهایی سوم دبیرستان ۶۰۰۰  و تراز نمره امتحان نهایی پیش دانشگاهی ۶۵۰۰  و تراز زیست کنکور ۶۴۰۰ می شود:

۶۰۰۰×۲۵%+۶۵۰۰×۵%+۶۴۰۰×۷۰%=۶۳۰۵

اما گفتیم که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۵ بصورت مثبت است. در این مثال، بدلیل بیشتر بودن تراز کنکور(۶۴۰۰) از ترازی که بر اساس تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور محاسبه شده(۶۳۰۵)، بیشتر است، تاثیر سوابق تحصیلی را بر تراز زیست اعمال نمی کنند.  در نتیجه این فرآیند برای تک تک دروس انجام می شود تا تراز نهایی داوطلب مشخص شود.

یادآوری:
با توجه به تاثیر مثبت و معدلهای دانش آموزان می توان بی تاثیر بودن معدلها را برای بعضی رشته ها حدس زد.
به عنوان مثال: تعداد پذیرش رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دولتی نهایت هفت هزار نفر است اما تعداد معدلهای بالای نوزده و نیم بیشتر از هفت هزار نفر در کشور است…پس دانش آموزی که بخواهد این رشته ها قبول شود پایین تر از این معدل بی تاثیر خواهد بود.
البته سال سومها دقت کنند که این تاثیر باعث انگیزه پایین مطالعه نشود، زیرا تاثیر مستقیم _ هر معدلی محاسبه می شود  و یا مثبت کنکور سال بعد مشخص نیست.

شهر تست به عنوان مرجع تخصصی آموزشی سعی در ایجاد پست های متنوع و دقیق در مورد مطالب دارد . دوستان عزیز نسبت به مطالب های متنوعی که به صورت کاملا رایگان برای شما تدارک دیده است استفاده نمایید

تاثیر معدل در کنکور سراسری ، تاثیر معدل در کنکور سراسری ، تاثیر معدل در کنکور سراسری

کانال پرورشی