دانلود فایل مسابقات نهج البلاغه در مدارس

نویسنده:admin تاریخ:۳ آذر ۱۳۹۵ دسته بندی:پرورشی بازدید:704 بازدید

نهج البلاغه در مدارس

دانلود فایل مسابقات نهج البلاغه در مدارس

نهج البلاغه در مدارس

همان طوری که قرآن خوانده می شود نهج البلاغه هم باید خوانده شود ، چون تالی قرآن است .  همانطوری که مسلمانها خودشان را موظف می دانند که با قرآن انس پیدا کنند و ندانستن قرآن را برای خود نقص می شمارند ، ندانستن نهج البلاغه هم باید نقص به حساب بیاید.                                   مقام معظم رهبری«مدظله العالی»

نهج البلاغه بعد از قرآن ارزشمند ترین کتاب برای آشنایی نسل جوان و نوجوان با آرمانها و کمالات انسانی است . ضرورت مطالعه و آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه و انس با سخنان و کلام مولای متقیان حضرت علی علیه السلام  می تواند مسیر تعالی جوانان و نوجوانان را تسهیل و تسریع نماید.

اهداف :

۱ – آشنایی دانش آموزان با سیره و کلام امام علی علیه السلام با بهره مندی از دریای بیکران نهج البلاغه وانس با آن در راستای تعمیق باورهای دینی .

۲ –زمینه سازی جهت حضور حد اکثری دانش آموزان در مسابقات قرآن کریم ومعارف اسلامی وکاربست آن در زندگی .

۳ –آموزشگاه محور نمودن مسابقات قرآن کریم ومعارف اسلامی وتوجه خاص به مرحله آموزشگاهی مسابقات .

شیوه اجرا:

این طرح درمناطق ونواحی استان به صورت فراگیرو هماهنگ ویژه دانش آموزان  عزیز کلیه دوره های تحصیلی درروز یک شنبه ۲۱/۹/ ۱۳۹۵  ساعت ۱۰ صبح با حضور و نظارت کادر اداری وآموزشی درمحل آموزشگاه ها و با در نظر گرفتن نکات زیر به صورت مسابقه کتبی برگزارخواهد شد:

۱–این آزمون به صورت اختیاری(البته به صورت فراگیر) درمیان تمامی دانش آموزان آموزشگاه ها برگزارمیگردد لذا اقدامات تبلیغی وتشویقی لازم جهت شرکت پرشوردانش آموزان درطرح به صورت منطقه ای وآموزشگاهی پیش بینی شود.( ازقبیل اعلام مکرر درصبحگاه،تکثیروتوزیع متن مسابقه درمیان کلیه دانش آموزان،نصب بنرها وتراکت های تبلیغی و…) .

۲- محتوای طرح روز نهج البلاغه جهت پایه های مختلف تهیه واز طریق رایانامه در اختیار مناطق ونواحی قرار می گیرد که مقتضی است پس از ارسال به آموزشگاه تکثیر و در اختیار کلیه دانش آموزان  قرار گیرد.

۳ – محتوای ابتدایی جهت دوره دوم پیشبینی شده واجرای آن در دوره اول به اختیار آموزشگاه می باشد .

۴–این آزمون درقالب مرحله آموزشگاهی مسابقات نهج البلاغه دانش آموزی بوده ومحتوای مرحله منطقه ای آن جهت نفرات اول آموزشگاه ها ،به عهده مناطق ونواحی می باشد.

۵– سئوالات مسابقه و پاسخنامه آن به صورت هماهنگ استانی بوده و در موعد مقرر به نواحی و مناطق ارسال خواهدشدوآموزشگاهها پس از تصحیح اوراق بر اساس کلید ارسالی نسبت به ورود نمرات در سامانه مسابقات قرآن کریم ومعارف اسلامی به آدرس quran.isfedu.ir اقدام نمایند .(مناطق ونواحی در نظر داشته باشند کلیه دانش آموزان آنها در سامانه مسابقات قرآن کریم و معارف اسلامی ثبت نام گردیده اند، لذا آموزشگاهها پس از برگزاری آزمون و تصحیح اوراق فقط نسبت به ورود نمرات در سامانه مربوطه اقدام نمایند.)

۶– با عنایت به سئوالات احتمالی دانش آموزان و ضرورت پاسخگویی صحیح  به آنها پیشنهاد می گردد محتوای ارسالی مورد مطالعه کلیه همکاران قرارگیرد.

۷ – لازم به ذکر است محتوای دوره ابتدایی ازکلمات گهر بار امیر المومنین علیه السلام بوده ( نه فقط از نهج البلاغه)

امید است این حرکت معنوی و فرهنگی گامی هرچند کوچک در راستای آشنایی دانش آموزان عزیزمان با معارف عالی نهج البلاغه این کتاب بی نظیر تاریخ باشد.

برای دانلود فایل بر روی لینک زیر کلیک کنید

فایل تفکیک شده نهج البلاغه

کانال پرورشی