چگونه تعطيلات شادي براي بچه ها فراهم کنيم ؟؟

نویسنده:admin تاریخ:۲۹ آبان ۱۳۹۵ دسته بندی:فرهنگیان بازدید:132 بازدید

چگونه تعطيلات شادي براي بچه ها فراهم کنيم

چگونه تعطيلات شادي براي بچه ها فراهم کنيم ؟؟

چگونه تعطيلات شادي براي بچه ها فراهم کنيم

تعطيلات فرصت خوبي براي با هم بودن اعضاي خانواده است که والدين با برنامه ريزي صحيح ميتوانند حداکثر استفاده را از اين فرصت ببرند. از طرفي باقي گذاشتن يک خاطره خوب در ذهن کودکان از تعطيلات قطعا مي تواند صميميت خانواده را نيز افزايش دهد. در اين چگونه با پيشنهاداتي در اين زمينه شما را ياري خواهيم کرد.

✅کودک خود را در برنامه ريزي دخالت دهيد
قبل از آغاز تعطيلات دراين مورد با تمام اعضاي خانواده مشورت کنيد. يادتان باشد همه بايد از تعطيلات لذت ببرند و رسيدن به اين هدف، غير ممکن نيست. اگر به کودک خود اجازه دهيد در برنامه ريزي ها شرکت کند مطمئنا تعطيلات خوبي خواهيد داشت.

✅عکاسي
عکاسي هنرخوبي است و امروزه در اغلب خانه ها دوربين عکاسي پيدا مي شود. اگر در منزل دوربين عکاسي داريد، به فرزندتان طرز کار با آن را بياموزيد و او را تشويق به عکاسي از سوژه هاي مختلف کنيد. عکاسي کردن مي تواند به افزايش دقت و تمرکز و نيز گسترش دايره تفکر و ديد او نسبت به محيط اطراف، کمک زيادي کند و کودکتان با اين کار لحظه هاي شاد و به يادماندني تعطيلات را براي هميشه درذهن نگه ميدارد.

✅سينما و تماشاي فيلم
يکي ديگر از برنامه هايي که مي توان براي پر کردن يک روز تعطيل تدارک ديد، تماشاي فيلم در سينما است. بچه ها سينما را دوست دارند، به ويژه اگرفيلم مربوط به گروه سني خودشان و شاد و پرهيجان باشد. تماشاي چنين فيلمي آنها را براي مدتي راضي خواهد نمود.

✅بادبادک بازي
بادبادک بازي يکي از شيرين ترين و دوست داشتني ترين تفريحات مورد علاقه بچه هاست. به فرزندتان ياد بدهيد که با استفاده از چوب، حصير،کاغذ شابلن خياطي، چسب و چند متر نخ يک بادبادک زيبا بسازد. در اولين گردش بيرون از خانه در مکان هاي مناسب آن را به آسمان بفرستيد و از داشتن روزي خاطره انگيز و پر هيجان لذت ببريد. به جز ساخت يک بادبادک، ساخت کاردستي هاي ديگر هم مي تواند ضمن تقويت خلاقيت و افزايش اعتماد به نفس بچه ها، مهارت هاي ديگرشان را نيز بيشتر کند. از فرزندتان بخواهيد با مقواها، کاغذها، جعبه ها و ساير لوازم و وسايلي که لازم نداريد و به کار نمي آيد، کاردستي تهيه کند و وسايلي که مي سازد را دراتاق خودش استفاده کند و يا به دوستانش هديه بدهد.

✅حريم خصوصي بچه ها خود را محترم بشماريد
درصورت امکان در هتل مورد اقامت خود اتاق جداگانه اي را که ديوار به ديوار اتاق خودتان باشد به فرزندتان اختصاص دهيد.
به شما توصيه مي کنيم حتماً به حريم خصوصي او احترام بگذاريد. يادتان باشد نوجوانان عاشق خلوت خود هستند و در واقع درخلوت است که احساس مي کنند بزرگ شده اند.

✅در اجراي قوانين سختگيري نکنيد
درست است که بچه ها شما به انضباط نياز دارد ولي اگر تماشاي فيلم را به بازديد از موزه، خوابيدن را به گردش و دسر را به شام ترجيح مي دهد سختگيري نکنيد. يادتان باشد تعطيلاتي توام با آرامش، لذتبخش خواهدبود.

✅هرچه زودتر به اختلافات فيصله دهيد
اگر مشاجره اي با بچه ها پيش آمد هرچه زودتر به آن خاتمه دهيد. دراين صورت او نيز دنباله دعوا را نخواهد گرفت.

✅با دوستان تان به تعطيلات برويد
سفر کردن با يک خانواده ديگر مزايا و معايب خاص خود را دارد، از يک سو، زماني که کودکان با يکديگر بازي مي کنند بزرگسالان مي توانند اوقات خوشي را درکنار هم بگذرانند ولي از سوي ديگر حتماً بايد ميان سلائق دو خانواده هماهنگي برقرار شود.

✅يک بودجه درنظر بگيريد
برخي از مردم براين باورند که براي جلب رضايت بچه ها بايد هرچه را مي خواهند براي آنها خريد ولي اگرمبلغ مشخصي را در اختيار فرزندتان قرار دهيد تا به دلخواه خود خرج کند در هزينه ها صرفه جويي خواهد شد و درضمن مجبور نخواهيد بود تا يک هفته پس از تعطيلات همچنان از زير تخت خواب او يادگاري جمع کنيد.

کانال پرورشی